„Afrikában évente 12 millió fiatal lép be a munkaerőpiacra. Az ő helyben maradásuk záloga, hogy olyan képzést kapjanak, amellyel képesek elhelyezkedni a 21. századi munkaerőpiacon” – jelentette ki Hölvényi György, az Európai Néppárt fejlesztéspolitikai szóvivője az általa kezdeményezett európai parlamenti konferencián.
Mintegy 270 ezer illegális határátlépést akadályozott meg csak tavaly a nyugat-balkáni útvonalon Magyarország. Ennek ellenére eddig gyakorlatilag semmilyen uniós segítséget nem kaptunk a határkerítések felépítéséhez.
Ami négy éve az olaszországi székhelyű Sophia University Institute néhány diákjának vágya volt – azaz, hogy az intézményükben megvalósuló egység kultúráját átültessék Afrikába –, mára valósággá vált. Sőt, a projekt ma már 14 afrikai országot érint.
Az Európai Unió nyújtja a világ fejlesztési forrásainak majdnem felét, közel 70 milliárd eurót. A helyzet mégis súlyosbodik. 700 millió ember él mélyszegénységben, 350 millióan éheznek és 31 millió háborús menekült hagyta el az otthonát egyetlen év alatt Afrikában.
Színvonalas oktatást kell Afrikában biztosítani, mert ez nemcsak az ott élők megfelelő életkörülményeit biztosítja, de megelőzi a tömeges migrációt is – jelentette ki Hölvényi György, a KDNP európai parlamenti képviselője az Oktatás válsághelyzetekben című közmeghallgatáson.
„Afrikában tízezer emberre mindössze két orvos és kilenc ápoló jut. Javítani kell ezeken az arányokon, hogy a fejlődő országok meg tudjanak birkózni a koronavírus-járvány alatt tapasztalt kihívásokkal” – hangsúlyozta Hölvényi György európai parlamenti képviselő.
Az Európai Parlament keddi plenáris ülésén elfogadta A gyermekek világszerte történő oktatásáról szóló jelentést, amelynek elkészültében Hölvényi György a is részt vett.
Európai Parlament keddi plenáris ülésén vitázik a 2021-i évi emberi jogi jelentésről. A dokumentum több előremutató elemet tartalmaz, például a vallásszabadság és a nemzeti kisebbségek védelmére vonatkozóan.